piątek, 29 marca 2019

"W objęciach wroga" Adelina TulińskaTytuł: "W objęciach wroga"
Autor: Adelina Tulińska
Wydawnictwo: Ridero
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 216

Gdzie kończy się rzeczywistość a zaczyna magia? Autorka w powieści udowadnia, że granica między tymi dwoma światami jest bardzo cienka.

Lilu to córka wodza z plemienia Wattów, który po nieprzyjemnym zajściu w lesie postanawia odgrodzić się murem od pozostałych niebezpiecznych plemion. Lilu zła za "uwięzienie" i utrudnienie kontaktu z rówieśnikami, oraz wiedziona ciekawością wymyka się z wioski by z bliska przyjrzeć się obyczajom panującym w innym rodzie. Urzeczona blaskiem ogniska i tańcami, traci jednak czujność i w drodze powrotnej zostaje zdemaskowana przez chłopca o szmaragdowych oczach. Od tej pory myśl o nim wciąż jej towarzyszy. Gdy dochodzi do ich ponownego spotkania, wydaje się, że wzajemnie znaleźli bratnią duszę. Któregoś dnia jednak, wioska chłopaka zostaje doszczętnie spalona, a on sam znika w tajemniczych okolicznościach. Czy zginął w pożarze?

Lilu dorasta, a w ramach sojuszu zostaje wysłana do Osady za Górą w celu poślubienia króla. Na miejscu jednak, wyobrażenie o nim stają się niezgodne z tym co o nim mówiono. Na domiar złego w drodze powrotnej zostaje zaatakowana i cudem uchodzi z życiem, uratowana przez tajemniczego Derona. Kim on jest?

Nie jest zaskoczeniem, że po pewnym czasie Lilu i Derona zaczyna łączyć wieź, przed którą obydwoje się wzbraniają. Da się to jednak odczuć w ich ciętych ripostach i napięciu panującemu między nimi. Gdy w otoczeniu zaczyna pojawiać się inna postać, adorująca mężczyznę napięcie to sięga zenitu. Co się wydarzy? Doczytajcie w pierwszym tomie powieści. 

Tak, Tak ja też zostałam z tym niedosytem niewiedzy...co będzie dalej. Czekam na tom drugi, by znowu przenieść się do ich świata.

"W objęciach wroga" to powieść mająca wszystkie elementy fantasy. Dobrze zarysowane postacie składniki fabuły i myśli przewodniej, bohaterów otoczonych aurą tajemniczości, wątek romantyczny między nimi, a w to wszystko wplecione rozgrywki polityczne nie mające odzwierciedlenia w teraźniejszości.

Polecam!

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Autorce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz