poniedziałek, 22 lipca 2019


"Mimo wszystko kochaj" Agnieszka RusinTytuł: "Mimo wszystko kochaj"
Autor: Agnieszka Rusin
Wydawnictwo: Lucky
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 272


Posiadanie rodzeństwa może być błogosławieństwem, ale i przekleństwem. Wszystko zależy od punktu widzenia. Bywa, że jedni marzą o siostrze lub bracie, inni zaś by się tego ciężaru "pozbyć".

Nasze bohaterki - cztery siostry, są jak ogień i woda. Różni je wszystko a łączą...więzy krwi.

Joanna matka dwóch córeczek to kobieta zabiegana i zapracowana, na tyle, że nie dostrzega .... pewnych faktów. Gosia wiedzie beztroskie życie przy zamożnym mężu... tak by się mogło wydawać. Majka wciąż wspina się po szczeblach kariery... z bliżej nie określonym skutkiem. Julia wciąż szuka swojego miejsca na ziemi...wprowadzając przy tym rewolucję.

Wszystkie cztery spotykają się w rodzinnym domu położonym w Karpaczu, by pomóc chorej matce. Same jednak przywożą ze sobą złamane serca i sekrety. A jednak to jeszcze nie wszystko, co przewrotny los im przyszykował. Ujawnione fakty sprzed lat mogą zmienić wszystko.

"Jednak nie to było ważne, ważne były więzy krwi, które je łączyły, i tu miała rację. Rodzina powinna dawać siłę, wsparcie, a nie dzielić się i ogradzać murem niedomówień."

Czy siostry będą umiały się dogadać?
Czy nauczą się kochać...mimo wszystko?

"Mimo wszystko kochaj" to powieść obyczajowa pisana na czterech płaszczyznach. Każda z nich jest zajęta przez jedną z sióstr. W trakcie czytania mamy możliwość poznania je na tyle, by widzieć która z jakim problemem się zmaga i jaką ukrywa tajemnicę. Zawdzięczamy to oczywiście autorce, która z wielką precyzją nakreśla nam poszczególne postacie. Oczywiście może się zdarzyć, że jedną z sióstr polubimy bardziej, a jedną mniej. To wszystko zależy od tego z którą się utożsamimy. Ja jestem jak Joanna...zapracowana i zabiegana matka. A Ty w której z sióstr znajdziesz swoje odbicie? Przeczytaj i daj znać. 

"Mimo wszystko kochaj" to książka o życiu - ale nie tym pięknym, wyidealizowanym, tylko tym zwykłym codziennym, gdzie problemy biorą górę, ale także o siostrzanej więzi i sile jaką daje rodzina. Mając ją przy swoim boku, każdy- mimo porażek, jest wstanie zawsze zawalczyć o swoje szczęście. Autorka mnie do tego przekonała. A Ciebie?

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Lucky.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz