środa, 30 stycznia 2019

"Zapisane w chmurze" Beata Majewska
Tytuł: "Zapisane w chmurze"

Autor: Nina Majewska Brown
Wydawnictwo: Pascal
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 344
Czasami warto chodzić z głową w chmurach, ewentualnie w nich coś "zapisać". Tak, obydwie opcje są możliwe, o czym przekonuje się bohaterka naszej powieści.

Magda, to kobieta z wieloletnim stażem małżeńskim. Rutyna,  zapatrzony w siebie i wiecznie zajęty mąż sprawia, że "idealne" małżeństwo zaczyna ją uwierać. W związku z tym podejmuje decyzję o samodzielnym wakacyjnym wyjeździe do Rumunii. Gdy na miejscu okazuje się, że wynajęty przez nią przewodnik okazuje się być mężczyzną a nie jak zakładała kobietą, chce zrezygnować z jego usług. Ostatecznie jednak razem wyruszają w podroż. Odkrywanie kolejnych etapów wędrówki, staje się także odkrywaniem siebie nawzajem. Zbliżają się do siebie na tyle by nawiązać romans, jednak nie na tyle by przed sobą odkryć wszystkie karty. Co wyniknie z tych tajemnic?


Postacie przedstawione przez autorkę są barwne. Z jednej strony mamy Magdę- żonę, matkę, ale i kobietę, która mimo ogarniającego ją strachu, poddaje się swoim pragnieniom zaznania choć ułamka szczęścia. Z drugiej strony Iulian- tajemniczy młodzieniec, który dzięki swojemu spokojowi i determinacji zdobywa serce Magdy. On też tak jak ona chce zaznać szczęśliwych chwil, jak się okazuje ostatnich w swoim życiu. Stopniowo krok po kroku zaczynają się wzajemnie poznawać i czerpać radość z przebywania w swoim towarzystwie. A ich  miłość zaczyna kiełkować. Miłość, która wszystko w ich życiu wywróci do góry nogami.

"Miłość nie musi trwać długo, nie musi być pierwsza albo ostatnia, żeby wszystkie poprzednie i kolejne przy niej bladły. Gdy trwa, nie ma znaczenia to, co było przedtem. Tak samo nieważne jest to. co będzie później. Wystarczy Ci, wystarczy Nam, tu i teraz. Ta noc, ten dzień, ta chwila."

"Zapisane w chmurze" to książka, która dała mi dużo do myślenia o... miłości i jej odcieniach. Pozwoliła mi zatrzymać się na chwilę, by zrozumieć, że o związek trzeba dbać na każdym jego etapie i podsycać uczucia panujące między kochającymi się osobami, nawet najmniejszymi gestami. Albo pójść z rozmachem i wybrać się w podróż do choćby tak pięknie opisanej w powieści Rumunii. Podążając krok po kroku za pięknie opisanymi przez autorkę zabytkach, bylibyśmy w stanie odnajdywać siebie nawzajem. Tak myślę! 

A co wy odnajdziecie w tej książce? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Księżnica


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz