piątek, 2 listopada 2018

"Inny wariant życia" Grażyna MączkowskaTytuł: "Inny wariant życia" 
Autor: Grażyna Mączkowska
Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 205


"Trzeba kochać swoją drogę życia póki trwa, póki tworzy meandry, bo może się zdarzyć tak, że nagle stanie się niedokończona. I wariant życia niezaplanowany przez nas, też warto pokochać."


Iza i Janusz zakochali się w sobie już w liceum. Snuli plany o wyjeździe  z miasteczka, studiach dziennych, potomstwie i dożyciu w miłości sędziwego wieku. Jednak życie szybko zweryfikowało ich młodzieńcze plany. Niespodziewana ciąża sprawiła, że Iza zrezygnowała z marzeń na poczet opieki nad chorowitym synem. Tylko Janusz studiował, i to zaocznie, bo musiał zarabiać na leczenie synka. Dopiero, gdy syn był nastolatkiem, a Janusz znalazł dobrą pracę, Iza zaczęła wdrażać swoje młodzieńcze marzenia. Ukończyła studia, jednak ze względu na swój wiek wypadła już z obiegu. Gdy poznaję Hanię zapewne nie zdaje sobie sprawy z tego, że ta znajomość będzie miała decydujący wpływ na jej życie. Dlaczego koleżanka nazwała swojego synka Januszek? Czy jak prawda wyjdzie na jaw Iza będzie umiała pokochać ten inny wariant życia, czy będzie z nim walczyć? Tylko czy warto walczyć?


"Postanowiła znów zakochać się w swoim życiu, jak kiedyś , chociaż w innym jego wariancie, bo przecież, jak coś pokocha to na zawsze. Tę jego niespodziewaną wersję też pokocha na zawsze."


"Inny wariant życia" to książka o tym, że życie bywa przewrotne i pisze dziwne scenariusze. To co wydawać by się nam mogło mocnym filarem, też może ulec zachwianiu. Jednak to od nas zależy, czy naruszony postument zburzymy , czy uda nam się go umocnić na tyle, że przetrwa jeszcze długie lata.  To powieść o tym, jak wielką moc ma przebaczenie, o tym że warto dawać drugą szansę, bo błądzić jest rzeczą ludzką.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Psychoskok.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz