wtorek, 9 maja 2017


Magdalena Kozioł "52 kolory życia" tom III

Autor: Magdalena Kozioł
Tytuł: "52 kolory życia" tom III
Wydawnictwo: Pociąg do natury
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 117

Kolejny tom powieści "52 kolory życia" wita nas kolejnymi tygodniami życia Sally i Jacka (13-18) i odpowiednimi barwami w nich dominującymi: turkusową jak niebo (13), żółtą jak zazdrość (14), purpurową jak powaga i zaduma (15), beżową jak obawa (16), perłową jak siła i wdzięk (17) oraz szmaragdową jak spokój i otucha.

W tomie tym Sally dalej targają wątpliwości dotyczące jej związku z Jackiem. Źle się czuje z myślą, że rozbija rodzinę, jest zazdrosna o żonę ukochanego i nie może znieść myśli bycia tą "drugą". 

"Sytuacja patowa, w której Sally się znajdowała, sprawiła, że sama już nie wiedziała, jak powinna się zachować. Każde posunięcie wydawało jej się zgubne. Bycie z jackiem oznaczało krzywdzenie kogoś innego, a pozostawienie tego mężczyzny było w tej chwili poza jej mocą".

"Świadomość tego, że mężczyzna, który ją zafascynował, nie jest w pełni dostępny, była bardzo trudna do ogarnięcia. To był jednak wybór Sally i teraz musiała przyjąć konsekwencję podjętej decyzji wraz z jej cieniami i blaskami". 

Jednak nieprzewidziana sytuacja, której ulega Jacek i strach o niego utwierdza ją w przekonaniu, że  "miłość nie jest trudna, ona jest piękna, ona jest brakiem lęku...". A także, że "granica między życiem i śmiercią jest bardzo cienka, w jednej chwili sprawy mogą przybrać niespodziewany obrót".

W tomie tym bohaterka zamyka również pewien rozdział swojego życia. Rozstaje się z narzeczonym by podążyć ku swojemu...przeznaczeniu.

Tom ten, podobnie jak pozostałe dwa czytałam z przyjemnością. Wciąż bowiem zastanawiałam się jak potoczą się dalsze losy tych bohaterów i jakie barwy wypełnią ich kolejne dni.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję autorce.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz