środa, 15 marca 2017




Monika Fudali "Niezapominajki"





Autor: Monika Fudali
Tytuł: " Niezapominajki"
Wydawnictwo: Novae Res
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 98

Sięgając po książkę "Niezapominajki" zastanawiałam się jaki zaskakujący paranormalny element w niej się znajduje. Początkowo wydawało mi się, że żaden bo książka opowiada o egzystencjalnych rozterkach jakie dotykają Chrisa po śmierci ukochanej siostry Emily. W dziwnym zbiegu okoliczności (zastanawiając się, kto przynosi ulubione kwiaty niezapominajek na grób jego siostry), poznaje Dantego- chłopaka na wózku inwalidzkim. On to niejako pomaga Chrisowi uporać się z tym bólem i stratą.

Tylko kim tak naprawdę jest Dante?

Książka napisana bardzo ciekawie, a przesłanie w niej zawarte daje dużo do myślenia. Ból po stracie bliskiej osoby jest do "oswojenia", tylko potrzeba czasu i bodźca do zrozumienia pewnych zależności panujących w świecie.

"Niezapominajki. Kwiaty pamięci, które swoją wielkością oddają prawdę temu zjawisku. Drobniutkie płateczki osadzone na wątłych łodygach ledwo oderwanych od ziemi. Roślina tak mała, że łatwo ją przeoczyć, łatwo o niej zapomnieć. (...) Wystarczy trochę czasu, substytut dla myśli, wypełniacze luk w życiu, pustek po ludziach i celach, a wspomnienia kurczą się, zacierają, z czasem pozostaje tylko echo, a niekiedy zupełnie nic".

Książka przeczytana dzięki Book Tour zorganizowanym przez Kraina książką zwana.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz