piątek, 21 kwietnia 2017

Agnieszka Rusin "Pokojówka na salonach"

 Autor: Agnieszka Rusin
Tytuł: "Pokojówka na salonach"
Wydawnictwo: Lucky
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 240

Bohaterka - Julia po wielu latach pobytu w Norwegii wraca w rodzinne strony. Nie ma planu na dalsze życie, za to ma złamane serce i ciężko chorą matkę. By wspomóc jej kosztowne leczenie, zatrudnia się w charakterze pokojówki w pobliskim pałacu należącym do bogatej niemieckiej rodziny. 

Co przyniesie jej ta decyzja?

Po przykrym zawodzie miłosnym Julia, nie ma ochotę na nowy związek. Nawet przypadkowo spotkanego mężczyznę traktuje z "góry", nie wiedząc o tym, że to jej nowy pracodawca Vincent. Los jednak lubi płatać figle, a strzała amora uderzyć w najmniej spodziewanym momencie. Rodzi się między nimi uczucie, które z czasem pod wpływem życia codziennego i skrywanych tajemnic, zostaje wystawione na ciężką próbę.

Czy wyjdą z niej obronną ręką? Czy Vincent, okaże się wymarzonym księciem z bajki?

Książka ta to typowa historia Kopciuszka, umieszczona w czasach rzeczywistych. Biedna dziewczyna spotyka wymarzonego księcia z bajki, jednak nie daje szans tej miłości ze względu na swój status społeczny. Niby jest dumna ze swojego pochodzenia, a jednak i tak czuje się gorsza. Dodatkowo brak akceptacji ze strony rodziny ukochanego ten fakt pogłębia. Jednak wszystko i tak kończy się happy endem, jak to w bajkach bywa.

W książce przewija się wiele innych wątków, jednak nie ma ich kontynuacji. A szkoda, bo może wtedy książka nie była by taka oczywista. No choćby nawet wątek znalezionego sztandaru ze swastyką (do kogo należał?) czy też wspomnienia dziadka Jana (kogo mu Julia przypomniała?) itd.
Te pytania niestety autorka zostawia bez odpowiedzi.

Nie mniej jednak powieść czyta się szybko i przyjemnie. Zdecydowanie można się przy niej odprężyć. 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Autorce i Wydawnictwu Lucky.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz