poniedziałek, 3 kwietnia 2017

 
Oliwia Szadkowska "Druga strona Anioła"
 
 
 
Autor: Oliwia Szadkowska
Tytuł: "Druga strona Anioła"
Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 249
 
 
To Anioł może mieć dwie strony? -to myśl, która mnie naszła, gdy tylko sięgnęłam po książkę. Teraz po przeczytaniu mogę stwierdzić, że tak.
 
Książka przedstawia niezwykłą historię z Aniołami w tle. Główną jej bohaterką jest zwykła nastolatka o imieniu Ann, która całe dnie spędza przy laptopie słuchając muzyki, chodząc do szkoły i marząc o szczęśliwej miłości. Pewnego dnia jednak jej życie zmienia się jak w kalejdoskopie. A to wszystko za sprawą Kupidyna - Przeklętego Anioła,który niczym niezapowiedziany gość, zjawia się w jej małym pokoju. On to wraz z grupę Aniołów, krok po kroku starają się odkryć przed Ann jej Przeznaczenie.
 
Jaki wpływ będzie miała ta wizyta na dalsze losy Ann i na jej ludzkie życie? Czy będzie w stanie pomóc Przeklętym Aniołom?
 
"Staliśmy się ludźmi nie przestając być Aniołami".
 
"Druga strona Anioła”  to niezwykła historia w której świat ziemski przenika się ze światem niebiańskim. Niezwykła fabuła z "obsadą" w postaci nadprzyrodzonych istot sprawiła, że książkę czytałam  z zapartym tchem, przy czym towarzyszące mi emocje (jak szybki zwrot fabuły)przechodziły u mnie ze skrajności w skrajność: od radości po smutek. Tak bardzo chciałam, żeby miłość Ann i Kupidyna miała rację bytu, ale tak jak Ann pogodziłam się z faktem, że to jednak niemożliwe.
 
Moim zdaniem zdecydowanie warto sięgnąć po książkę, która pozwoli choć na chwilę oderwać się od szarej, nudnej rzeczywistości i na skrzydłach Anioła, ulecieć w przestworza.
 
Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Psychoskok.

1 komentarz: