wtorek, 21 lutego 2017


 
K.N. Haner "Koszmar Morfeusza"

 Tytuł: "Koszmar Morfeusza
Autor: K.N.Haner
Wydawnictwo: Helion (editiored)
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 388

Pamiętam moment, gdy kupiłam tak wielce zachwalaną pierwszą część serii tzn. "Sny Morfeusza". Pomyślałam sobie, co jest w tej książce, że wszyscy tak jej...pragną? No i wszystko stało się dla mnie jasne, jak sama przeczytałam. Od razu zapragnęłam przeczytać kolejną cześć, bo historia Cassandry i Adama McKey wchłonęła mnie bez reszty. Eh, i jak żyć z myślą, że na kolejną część muszę dalej czekać.

Wracając jednak do drugiej części. 

Historia dalszych losów Cassandry i Adama, rozpoczyna się od momentu kiedy, główna bohaterka orientuje, że to właśnie o nią toczy się zatarta batalia między jej ukochanym a "mitologiczną mafią". Z jednej strony nie chce wiedzieć jakie układy panują miedzy nimi z drugiej zaś chyta się bardzo radykalnych ssobów by uwolnić swojego "Morfeusza" z rąk złowrogiej organizacji. Adam również targany między uczuciami i namiętnością popełnia sporo błędów, naginając przy tym twarde zasady obowiązujące w jego świecie. To napięcie panujące  między nimi i życie w ciągłym strachu odbija się na ich wzajemnej relacji i prawie ją niszczy. Cassandra niejednokrotnie próbuje uczyć się żyć bez Adama i jakby na złość jemu zaczyna wieść dość wyzwolone życie, szukając ukojenia a raczej zaspokojenia w ramionach Anthonego, czy też...lesbijki Valery. Poźniej to oni stają się dla niej największą opoką i jej najlepszymi przyjaciółmi, nie zapominając przy tym oczywiście o Tommym, który wciąż dzielnie walczący z nieobliczalną chorobą. I kiedy by się mogło wydawać, że już pogodziła się ze świadomością, że przyjdzie jej żyć bez ukochanego, ten znów powraca jak bumerang i  burzy jej spokój życia, a samą obecnością i spojrzeniem niebieskich oczu ją znów...uwodzi.
"Słowa to za mało, gdy nawet gesty nie potrafią ukoić rozpalonych ciał". Adam bowiem tylko w ten sposób, przez ich wzajemne czułe gesty i namiętny seks potrafi i może wyznać, że Cassandre...kocha. 

Do czego doprowadzi ich jednak to uczucie? Jak wiele muszą poświęcić by być razem? I czy to w ogóle jest możliwe? Czy kiedyś ten koszmar się skończy?

Fabuła książki jest nasycona wieloma wydarzeniami i emocjami, od miłości zaczynając a na nienawiści kończąc, a także intymnymi zbliżeniami, które rozpalają zmysły do czerwoności. Dodatkowo wciąż pojawiające się tajemnice i niedopowiedzenia rozbudzają ciekawość, sprawiając, że od książki ciężko się jest oderwać. Trzeba przyznać, że autorka przełamuje wszelkie tabu i wrowadza nas w świat erotycznych doznań i orgazmów przeżywanych raz za razem. Nie boi się również pokazać, że ból fizyczny zadawany w odpowiednich momenatch intymnych zbliżeń może być motorem napedzającym nas do odkrywania wspólnych granic własnych rozkoszy.

Moim zdaniem książka ta to niebyle jaki erotyk, lecz erotyk na miarę bestseleru.

Za możliwość przeczytania książki dziękuje Wydawnictwu Helion (editiored).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz